PORTAL MIASTA
GRUDZIĄDZ

masz ciekawy temat pisz

Akcja zima 2017/2018

Miejskie jednostki rozpoczęły już realizację przedsięwzięcia pn. „Akcja zima 2017/2018”, której celem jest zapewnienie potrzebującym schronienia, gorącego posiłku oraz niezbędnej odzieży.

W Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli: Wydziału Spraw Społecznych oraz Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Straży Miejskiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Komendy Miejskiej Policji, Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Regionalnego Szpitala Specjalistycznego, Grudziądzkiego Centrum Caritas i Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, podczas którego omówiono zaplanowane działania.

Akcja będzie trwała do wiosny przyszłego roku. W tym czasie pracownicy socjalni wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej będą systematycznie wizytowali ewentualne miejsca koczowania bezdomnych na terenie Grudziądza. Osoby zainteresowane pomocą otrzymają wsparcie ze strony pracowników socjalnych, psychologa oraz radcy prawnego.

Przy tej okazji apelujemy do mieszkańców, by informacje o osobach koczujących np. w altankach działkowych, na ulicach miasta, piwnicach, dworcach, w węzłach ciepłowniczych przekazywali do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Straży Miejskiej lub Komendy Miejskiej Policji.

Nowoczesny system w Bibliotece

Grudziądzcy czytelnicy mają możliwość korzystania  z elektronicznego, zintegrowanego systemu bibliotecznego  MAK+, który stworzył Instytut Książki. On-line można szukać informacji o książkach, a także w niektórych filiach i działach dokonywać rezerwacji oraz przedłużenia książek. Pełną funkcjonalność katalogu MAK+ (rejestracja, wypożyczenia, rezerwacje) mają do dyspozycji czytelnicy Filii nr 4 (ul. Tytoniowa 1), Filii nr 8 (ul. Łęgi 2) oraz Działu dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Miejskiej (ul. Legionów 28).

Szkółka kolarska na Rządu

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 na osiedlu Rządz funkcjonuje jedna z 36 w regionie szkółek kolarskich. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez: Urząd Marszałkowski, Ministerstwo Sportu oraz samorządy lokalne.

Projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich realizowany jest w ramach jednego z Programów Sportu Powszechnego - Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa. Liderami projektu w Województwie Kujawsko-Pomorskim są: Toruński Klub Kolarski Pacific i ALKS Stal Grudziądz.

Ekspedycje smaków

W programie „Od uprawy do potrawy” na szkoły z wciąż czekają miejsca na darmowe wycieczki – "Ekspedycje smaków".  Szkoły z powiatu grudziądzkiego mają szansę rozpocząć przygodę ze zdrowym odżywianiem i stawić czoła marnowaniu żywności! Na uczniów klas 1-6 szkół podstawowych czeka mnóstwo zagadek, ciekawostek i niespodzianek podczas wycieczek do sklepów Tesco.

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Ruszyły rozgrywki XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Młodzi piłkarze i piłkarki powalczą nie tylko o występ w finale na stadionie PGE Narodowym, ale także postawią pierwszy, znaczący krok w kierunku gry w biało-czerwonej koszulce. Już 50 zawodników i zawodniczek trafiło z Turnieju do Reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Z Grudziądza do turnieju zgłoszono 7 zespołów chłopców i dziewcząt. 

Seminarium o smogu

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski zaprasza do udziału w Seminarium pt. „Skutki smogu dla naszego zdrowia”, które odbędzie się w czwartek, 16 listopada o godz. 11.30 w sali 33 Urzędu Miejskiego. Podczas spotkania zaprezentują się laureaci międzyszkolnego konkursu dla szkół średnich pn. „Jak można wykorzystać OZE i być efektywnym w domu/mieszkaniu”. Gościem wydarzenia będzie także lekarz pulmonolog - specjalista  chorób płuc.

Wykład - Order Orła Białego

Na wykład pt. „Order Orła Białego” zapraszamy do Muzeum we wtorek, 14 listopada o godz. 12.00. Spotkanie poprowadzi opiekujący się Gabinetem Numizmatycznym w grudziądzkim Muzeum Paweł Nastrożny. Wykład przeznaczony jest dla uczniów starszych klas gimnazjum, uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz odbiorców dorosłych. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy pod nr tel. 56 46 590 63 w.18.