Nowoczesny system w Bibliotece

Grudziądzcy czytelnicy mają możliwość korzystania  z elektronicznego, zintegrowanego systemu bibliotecznego  MAK+, który stworzył Instytut Książki. On-line można szukać informacji o książkach, a także w niektórych filiach i działach dokonywać rezerwacji oraz przedłużenia książek. Pełną funkcjonalność katalogu MAK+ (rejestracja, wypożyczenia, rezerwacje) mają do dyspozycji czytelnicy Filii nr 4 (ul. Tytoniowa 1), Filii nr 8 (ul. Łęgi 2) oraz Działu dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Miejskiej (ul. Legionów 28).

W tych placówkach czytelnicy są zobowiązani do posiadania elektronicznej karty czytelnika. Otrzymują ją po zapisaniu się do biblioteki. Pierwsza karta wydawana jest nieodpłatnie. Docelowo czytelnicy będą korzystali z jednej karty we wszystkich placówkach na terenie miasta. Podczas rejestracji w nowym systemie niezbędne jest posiadanie dowodu tożsamości z numerem PESEL. Osoba niepełnoletnia powinna przyjść z rodzicem lub opiekunem prawnym (niezbędny jest numer PESEL dziecka).

Dzięki nowej karcie czytelnicy będą mieli dostęp do własnego konta bibliotecznego, który będzie możliwy po zarejestrowaniu, a następnie zalogowaniu na stronie: 
https://szukamksiążki.pl/SzukamKsiazki/katalog/index.html?selectedAuth=648

Czytelnicy będą mieli możliwość sprawdzenia liczby wypożyczonych książek i terminu ich zwrotu, wyszukania i zarezerwowania potrzebnych pozycji. Osoby, które przy rejestracji podadzą adres e-mail, będą otrzymywać powiadomienia o terminie zwrotu książek, o tym, że zarezerwowana książka czeka w bibliotece.

Kategoria: