Ekspedycje smaków

W programie „Od uprawy do potrawy” na szkoły z wciąż czekają miejsca na darmowe wycieczki – "Ekspedycje smaków".  Szkoły z powiatu grudziądzkiego mają szansę rozpocząć przygodę ze zdrowym odżywianiem i stawić czoła marnowaniu żywności! Na uczniów klas 1-6 szkół podstawowych czeka mnóstwo zagadek, ciekawostek i niespodzianek podczas wycieczek do sklepów Tesco.

Program „Od uprawy do potrawy” powstał w 2016 roku jako odpowiedź na narastający problem otyłości wśród dzieci. Najczęściej powodem takiej sytuacji nie są jednak braki w wiedzy teoretycznej, lecz nieumiejętność zastosowania jej w praktyce. Jak wiadomo, dzieci najlepiej zapamiętują coś dzięki doświadczeniom i praktyce, dlatego świetnym miejscem na taką (nie)zwykłą lekcję jest sklep spożywczy, czyli miejsce, gdzie dokonuje się żywieniowych wyborów.

„Ekspedycja smaków” ma formę gry terenowej, realizowanej według scenariusz opracowanego przez partnerów programu i ekspertów zakresu edukacji żywieniowej dzieci, Fundację Szkoła na Widelcu. Podczas wycieczki uczniowie dowiadują się wielu ciekawostek, uczą się między innymi jak czytać etykiety produktów oraz jak ważne jest prawidłowe nawodnienie organizmu, a także mają okazję poznania nowych smaków. Na koniec odkrywców czeka pyszna niespodzianka – skomponowanie zdrowego deseru z jogurtu naturalnego, owoców i bakalii.

Na wszystkie szkoły, które wezmą udział w Ekspedycji Smaków, czekają:

  • boksy edukacyjne: gotowe scenariusze lekcji z zakresu edukacji żywieniowej przygotowane przez partnerów merytorycznych programu oraz materiały potrzebne do wykonania ciekawych eksperymentów, które uatrakcyjnią każdą lekcję,
  • książeczki edukacyjne: dla każdego ucznia – do pogłębiania swojej wiedzy w domu,
  • zdrowy poczęstunek samodzielnie przygotowany przez najmłodszych!

Na uczniów z  powiatu grudziądzkiego czekają Ekspedycje w lokalizacji:

  1. Nauczycielska 23

86-300 Grudziądz 

Do programu może dołączyć każda szkoła podstawowa (klasy 1-6). Możliwość zapisania się na Ekspedycje dostępna jest na stronie internetowej programu www.oduprawydopotrawy.pl.

Kategoria: