Seminarium o smogu

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski zaprasza do udziału w Seminarium pt. „Skutki smogu dla naszego zdrowia”, które odbędzie się w czwartek, 16 listopada o godz. 11.30 w sali 33 Urzędu Miejskiego. Podczas spotkania zaprezentują się laureaci międzyszkolnego konkursu dla szkół średnich pn. „Jak można wykorzystać OZE i być efektywnym w domu/mieszkaniu”. Gościem wydarzenia będzie także lekarz pulmonolog - specjalista  chorób płuc.

Przypomnijmy, niska emisja to emisja pyłów i gazów powstająca w konsekwencji zaspokajania podstawowych potrzeb człowieka - ogrzewania mieszkań, transportu, produkcji przemysłowej.

Emisja ta nasila się wraz z początkiem sezonu grzewczego i ma szczególnie szkodliwy wpływ na stan zdrowia. Spotkanie z pulmonologiem ma na celu rozwianie wielu mitów i przesądów związanych z wpływem niskiej emisji na stan zdrowia człowieka. Podczas seminarium laureaci konkursu dla szkół średnich uzyskają możliwość prezentacji własnych koncepcji na wykorzystanie OZE i bycie efektywnym w domu/mieszkaniu. Wstęp wolny.

Kategoria: