POLICJANCI DEBATOWALI Z DZIAŁKOWCAMI

Duże zainteresowanie, wiele pytań, rad i wskazówek przekazali grudziądzcy policjanci prezesom ogrodów działkowych podczas zorganizowanej debaty społecznej. Mundurowi usłyszeli również o problemach nurtujących działkowców.
09.11.2017 w sali konferencyjnej MPGN przy ul. Curie-Skłodowskiej w Grudziądzu odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu i Prezesa Okręgu Toruńsko-Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców, pod nazwą „Bezpieczne Ogrody Działkowe”. W spotkaniu udział wzięło ponad 50 osób. Grudziądzką jednostkę reprezentowali między innymi Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu mł. insp. Tomasz Szczygieł oraz dzielnicowi poszczególnych rewirów.

W trakcie debaty zaprezentowana została Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda. Policjanci omówili w jaki sposób działają oba programy. Dodatkowo wszyscy z obecnych mogli samodzielne „wypróbować” Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa poprzez wspólne uzgodnienie miejsca, w którym według nich dochodzi do nadmiernego przekraczania prędkości i zaznaczyć je w aplikacji.

W drugiej części spotkania policjanci opowiedzieli w jaki sposób zabezpieczyć swoje mienie pozostawiane na działkach oraz o przestępstwach kradzieży z włamaniem i ich wysokiej wykrywalności przez grudziądzkich stróżów prawa. Zaprezentowana została również strona internetowa Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu oraz dzielnicowi poszczególnych rewirów. Wszyscy obecni na sali dowiedzieli się który z policjantów ma w swoim rewirze służbowym ich miejsce zamieszkania oraz ogródek działkowy.

Mieszkańcy chętnie zadawali pytania i dzielili się swoimi obawami. Poruszyli oni między innymi problem spożywania alkoholu, nieprawidłowego parkowania, czy przekraczania dozwolonej prędkości. Na pytania odpowiadali dzielnicowi oraz Pierwszy Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu.

Kategoria: